فرش کاشان

ارائه قیمت فرش سجاده ای مسجدی :

قیمت فرش سجاده ای مسجدی
Rate this post

قیمت فرش سجاده ای مسجدی بسته به عوامل مختلفی می باشد:
شانه و تراکم
جنس نخ فرش مسجدی
تعداد رنگ فرش سجاده
نوع خرید سجاده فرش
بهترین نوع خرید فرش مسجدی ، خرید اینترنتی فرش سجاده ای مسجدی زیر نظر مستقیم شرکت سجاده فرش و سجاده باف می باشد

ابتدای امر تاریخچه ای از فرش سجاده ای را بدانیم؟

فرش مسجدی یا همان سجاده فرش ، فرش سجاده ای یا فرش سجاده ، موکت سجاده ای ، فرش مسجد ، فرش نمازخانه ، فرش محرابی نام هایی است که به فرش مسجدی اختصاص داده شده است.
در ابتدای پیدایش اسلام از حصیر بعنوان فرش مسجدی استفاده میشد و اما بعد از زمان پیامبر اکرم (ص) و در زمان بنی امیه حتی دیگر از حصیر هم بعنوان فرش مسجدی استفاده نمی کردند و بر این عقیده بودند نماز باید به روی زمین و به دور از هر ریا برگزار گردد ، حتی به جایی رسید که در زمان بنی امیه فرش های مسجدی را آتش می زدند.
با نفوذ اسلام به ایران و برپایه عقیده ایرانیان به نظافت و نیز به فرش و هنر با ساخته شدن مساجد شروع به مفروش نمودن مساجد نمودند.

🕌 فرش سجاده ای در ایران:

بدین شکل که در ابتدای ساخت مساجد با فرش های اصیل ایرانی اقدام به مفروش نمودن مسجد کردند.
عیب بزرگی که فرش ها در مسجد داشتند این بود که فرش ها بطور کامل تمام نقاط مسجد را پر نمیکردند یا برای مکان مسجد کوچک بودند و فضاهای خالی مسجد را پر نمیکردند و یا بزرگتر از مکان مسجد بودند و مدام جمع میشند و حرکت میکردند و سریع پاره میشدند.
بنابراین شروع به بافت فرش یکپارچه ای کردند که به سایز و اندازه مسجد مورد نظر بود. فرش یکپارچه کل نقاط مسجد را پوشش می داد اما عیب بزرگی که داشت این بود که مسجد یک مکان پر رفت و آمدی بود و طبیعتا کثیفی و آلودگی روی سطح فرش بیشتر بود و اگر قسمتی از فرش کثیف میشد باید کل فرش یکپارچه را جمع می کردند. و اقدام به شست و شوی کل فرش می نمودند.
تا اینکه سراغ موکت رفتند، موکت ها بسیار سبک بودند براحتی در اندازه مسجد برش میخوردند براحتی قابلیت جمع شدن و شست و شو داشتند اما باز یک عیب بزرگی که داشتند یک اینکه نازک بودند و زود پاره می شدند و دوم اینکه سفت بودند و نمازگزار هنگاه خواندن نماز معذب بود.
بنابراین کارخانه سجاده باف ها و شرکت سجاده فرش ها بر آن شدند تا فرشی مخصوص مسجد را ببافند،

🕌 فرش سجاده ای باید ویژگی های زیر را دارا می بود:

جنس ضخیمی می داشت که زود پاره نمی شد و در عین حال قابل حمل و سبک می بود.
نقشه و طرح متناسب با مسجد و فضای عرفانی
منظم کردن صف نمازگزاران
مشخص کردن جهت قبله برای نمازگزاران
پس از نظر جنس و ضخامت باید به مانند همان فرش ماشینی باشد ولی از نظر ابعاد باید بطوری می بود که قابل حمل باشد در نتیجه فرش مسجدی را بصورت رل های مستطیلی بافت زدند که قابلیت حمل بسیار راحتی دارد.
اما در مورد نقش و طرح کاملا سازگار و متناسب با مسجد دو طرح تشریفاتی و محرابی را برای فرش مسجد در نر گرفتند..
همچنین در طرح فرش محرابی نوک محراب جهت قبله را مشخص مینمود و در طرح فرش تشریفاتی پاگرد یا حاشیه جهت قبله را مشخص می نمود.

✔ باید این نکته را توجه داشت:

ایده و استارت بافت فرش مسجدی توسط شهر فرش کاشان زده شد و اکنون شهر فرش کاشان علاوه بر فرش ماشینی در زمینه بافت سجاده فرش و فرش مسجدی رتبه یک و صادر کننده اول سجاده فرش به نه تنها ایران بلکه کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر کشورهای مسلمان می باشد.

✔ و اما نکته دیگر:

فرش مسجدی صرفا برای مسجد نمی باشد و هر مکان مذهبی و متبرکی را شامل میشود از جمله فرش مسجدی مخصوص نمازخانه های مدارس یا ارگان های دولتی و بیمارستان ها ، امامزاده ها ، مصلی ها ، حسینیه ها را نیز پوشش می دهد.

🕌 عوامل تاثیرگزار بر قیمت فرش سجاده ای مسجدی:

برای اینکه بتوانیم لیست قیمت فرش مسجدی را حساب کنیم می بایست ابتدا عوامل تاثیرگزار بر قیمت فرش مسجدی را بشناسیم و لیستی از این عوامل را کنار هم قرار دهیم.

📌 اولین عامل: مواد اولیه فرش سجاده ای یعنی نخ

نخ های مختلفی در بافت فرش مسجد بکار برده می شوند که کیفیت این نخها متفاوت بوده و طبیعتا قیمت این نخ ها نیز متفاوت می باشد.
بعنوان مثال بهترین نخ و نخ درجه یک در بافت فرش مسجدی و نیز فرش ماشینی همان نخ اکرولیک هیت ست شده می باشد این نخ کاملا شبیه نخ پشم می باشد و از نظر کیفیت با الیاف طبیعی برابری میکند.
طبیعتا نسبت به سایر نخ ها طول عمر بالاتری را به فرش مسجدی می دهد و کیفیت درجه یکی به فرش مسجدی می دهد.
سایر نخ ها از جمله پلی استر ( الیاف پلاستیکی ) – نخ ورژن – تک نخ می باشد. این نخ ها بافت پلاستیک دارند و حتی اگر سجاده فرش را بو کنید بوی نفت می دهد.

📌 دومین عامل: شانه و تراکم سجاده فرش

در مورد این عامل بسیار صحبت های تخصصی صورت گرفته و طی مقالات متعدد نحوه محاسبه شانه و تراکم فرش مسجدی را به شما عزیزان آموزش دادیم.
📛 آموزش حساب کردن شانه و تراکم سجاده فرش

✔ فقط به این نکته اکتفا می شود :

با افزایش شانه فرش مسجدی ( تراکم عرضی سجاده فرش) طرح و نقش دستباف گونه و ریز بافت به سجاده فرش می دهد و طبیعتا قیمت فرش مسجدی بالا می رود.
با افزایش تراکم فرش مسجدی ( تراک طولی فرش سجاده ای ) بافت و فشردگی سجاده فرش افزایش می یابد و باعث استحکام هرچه بیشتر سجاده فرش شده و بر عمر فرش مسجدی می افزاید.

📌 سومین عامل: متراژ فرش مسجدی

این نکته واضح است که هرچه متراژ سفارشی زیاد تر باشد قیمت فرش مسجدی افزایش خواهد داشت و جز عاملی بر لیست قیمت فرش مسجدی محسوب می شود.

📌 چهارمین عامل: سایر عوامل جانبی تاثیر گزار

از جمله : هزینه حمل و نصب تخصصی همراه با زیگزاگ و دوردوزی ، هزینه پرداخت و آهار ، هزینه نقشه جدید و طراحی مجدد طرح سجاده فرش

📌 یک عامل مهم تاثیر گزار بر قیمت فرش سجاده ای مسجدی: نوع خرید شما است.

بدین شکل که نوع خرید فرش مسجدی شما بسیار بر قیمت نهایی سجاده فرش تاثیر گزار خواهد بود.

انواع روش های خرید سجاده فرش:
 • خرید مستقیم
 • خرید غیر مستقیم

سجاده فرش ها معمولا در متراژهای بالا خریداری می شوند بنابراین اگر با واسطه خریداری شوند در افزایش قیمت فرش مسجدی بسیار تاثیرگزار بوده و تفاوت بالایی در خرید مستقیم و غیر مستقیم فرش سجاده ای وجود خواهد داشت.
بنابراین شما وقت و زمان بگذارید تا کارخانه سجاده باف و شرکت سجاده فرش را پیدا کنید و خرید از درب کارخانه سجاده باف داشته باشید.

🕌 خرید مستقیم سجاده فرش کاشان:

شرکت ما مستقر در شهر فرش کاشان هم دارای نمایشگاه فرش و سجاده فرش و هم دارای کارخانه سجاده باف و گلیم فرش فعالیت می کند.
عزیزانی که سفر به کاشان برای آنها هزینه بر می باشد با مراجعه به سایت و خرید اینترنتی فرش سجاده ای و یا هر محصول دیگری نظیر فرش و گلیم فرش می توانند حتی بدون هزینه سفر و در کمترین زمان فرش و سجاده فرش به قیمت کارخانه تهیه نمایند.


جهت مشاوره و خرید فرش ماشینی ، فرش مسجدی ، گلیم فرش ، تابلو فرش با ما در تماس باشید:

🌎 آدرس :
استان اصفهان , جاده قدیم کاشان و آران- بیدگل شهرک صنعتی فرش سلیمان صباحی , بلوار یک ( کارگر اصلی ) , بعد از فرعی ۵ , نبش بلوار

📞 نمایشگاه مرکزی :
۰۳۱۵۴۷۰۲۵۵۱

📞 مدیریت فروش :
۰۰۹۸۹۱۳۲۶۳۴۲۴۵

اینستاگرام فرش مسجدی:

تلگرام فرش مسجدی:

admin

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0